• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kayseriogder
Üyelik Girişi
EYYÜHE'L-VELED EY OĞUL
BİR AYET BİR HADİS

“Allah›ın ipine hepiniz sımsıkı yapışın. Dağılıp ayrılmayın. Ve Allah›ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını uzlaştırıp-ısındırdı ve siz O›nun nimetiyle kardeşler olarak sabahladınız. Yine siz, tam ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardı. Umulur ki hidayete erersiniz diye, Allah, size ayetlerini işte böyle açıklar.” (3 Ali İmran103).


 Âlimler üç türlüdür;
1- İlmi, hem kendisine, hem de insanlara faydalı olan,
2- İlmi kendisine faydası olan, insanlara, faydası olmayan,
3- İlmi herkese faydası olan, fakat kendine faydası olmayıp helak olan.(Deylemi)

Site Haritası
NAMAZ VAKTİ

Hava Durumu

BASINDA BİZ ÖĞ-DER Şuurlu Öğretmenler Derneği Kayseri Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri gazetemizi ziyaret etti.

ÖĞ-DER Şuurlu Öğretmenler Derneği Kayseri Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri gazetemizi ziyaret etti. Genel Yayın Yönetmenimiz Mehmet Uğurlu ile görüşen Başkan Halil İbrahim Kabak, derneklerinin, sevgi ve kardeşlikten yola çıkan, öğretmen ve eğitimcilerin bir araya geldikleri bir eylem ve ıslah kuruluşu olduğunu söyledi.
ÖĞ-DER´in Hakk´ı üstün tutma, nefis terbiyesini esas almakta ve maneviyatçı bir görüşü benimsediğinin altını çizen Başkan Halil İbrahim Kabak, " Derneğimiz, ( Ben Muallim olarak gönderildim ) diyen peygamberimizin günümüzdeki kurumsal varidir" diye konuştu. Başkan Kabak,Yönetim Kurulu üyeleri Hüseyin Başar Turhan ve Abdullah Çuhadar ile birlikte dernek çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulundu.

Kayseri Gündem  13 Ocak 2011 Perşembe 10:17
0 Yorum - Yorum Yaz


Eğitimde şekil değil muhteva önemlidir

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Genel Başkanı İsmail Hakkı Akkiraz, zorunlu eğitimde yapılan değişikliklerde şekil değil muhtevanın önemli olduğunu vurguladı. Değişiklikleri, muhteva ile ilgili olmadığı için de ihtiyatla karşıladıklarını kaydeden Akkiraz, "Bu tasarı çocukların kalbine ne konulacağı konusunda bir çözüm sunmamaktadır" dedi. 

ÖĞ-DER'in şube başkanları toplantısında zorunlu eğitimde yapılan değişiklikler üzerine değerlendirmelerde bulunan Akkiraz, "İktidar ve eğitim yöneticileri Allah'ın rızasını kazanmak, Müslüman halkın duasını almak istiyorlarsa yapılacak değişiklikleri kınayanın kınamasına aldırmadan Önce Ahlak Ve Maneviyat eksenli yapmak zorundadırlar" dedi. Eğitimde şekil değil muhtevanın önemli olduğunun altını çizen Akkiraz, "Bundan dolayı yapılmak istenen değişiklikleri muhteva ile ilgili olmadığı için ihtiyatla karşılıyoruz" diye konuştu.

İslam'ın uygulanan eğitim nizamının dışında tutulduğunu anlatan Akkiraz, şunları kaydetti: "Bu Lozan'da İnönü tarafından Hayım Nahum'un katkısıyla batılılara verilmiş bir sözdür. Eğitimde İslam'a uygulanan bu ambargo kaldırılmalıdır. Batı medeniyetinin üstün medeniyet olduğu saçmalığı terk edilmeli, kendi medeniyetimizin üstün medeniyet olduğu benimsenmelidir" Değişikliklerde, hafızlık müessesinin canlanması için ilk dört yıldan sonra, kuran kurlarına yönlendirme imkânının sağlanması gerektiğinin altını çizen Akkiraz, Milli Görüş Lideri rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan isminin Konya'da bir üniversiteye verilmesini de memnuniyetle karışladıklarını söyledi.
0 Yorum - Yorum Yaz


12 MART 2012 TARİHLİ BASIN TOPLANTISI

KAYSERİHABERİM.COM

HABERLER.COM

MEDYA73.COM

HABER3.COM
0 Yorum - Yorum Yaz


12 Ekim 2012 Cuma Basın Toplantısı Haber Linkleri
0 Yorum - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam51
Toplam Ziyaret113796
ŞUUR SOHBETLERİ


Kayseri ÖĞ-DER' in Ömer ARİF Hoca ile Düzenlediği ŞUUR DERSLERİ  Her Cuma 
Saat 19:00'da.

“Ey iman edenler, size hayat verecek şeylere sizi çağırdığı zaman, Allah’a ve Resulüne icabet edin. Ve bilin ki muhakkak Allah, kişi ile kalbi arasına girer ve siz gerçekten O’na götürülüp toplanacaksınız.(8 Enfal 24)
“Sizlerden yalnızca zulmedenlere isabet etmekle kalmayan bir fitneden korkup-sakının. Bilin ki, gerçekten Allah, (ceza ile) sonuçlandırması pek şiddetli olandır.” (8 Enfal 25)

Bir yol buldum öteye

Geçerek gözlerinden

İşte yeni bir dünya

Peygamber sözlerinden

     ERDEM BEYAZITGENEL BAŞKAN
REKLAM ALANI
Takvim