• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kayseriogder
Üyelik Girişi
EYYÜHE'L-VELED EY OĞUL
BİR AYET BİR HADİS

“Allah›ın ipine hepiniz sımsıkı yapışın. Dağılıp ayrılmayın. Ve Allah›ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını uzlaştırıp-ısındırdı ve siz O›nun nimetiyle kardeşler olarak sabahladınız. Yine siz, tam ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardı. Umulur ki hidayete erersiniz diye, Allah, size ayetlerini işte böyle açıklar.” (3 Ali İmran103).


 Âlimler üç türlüdür;
1- İlmi, hem kendisine, hem de insanlara faydalı olan,
2- İlmi kendisine faydası olan, insanlara, faydası olmayan,
3- İlmi herkese faydası olan, fakat kendine faydası olmayıp helak olan.(Deylemi)

Site Haritası
NAMAZ VAKTİ

Hava Durumu
ÇOCUKLARIMIZ KAZANCI KUMARDA GÖRÜYOR
         Milli Eğitim sistemindeki çarpıklıkların sosyal hayata nasıl yansıdığını bildiren Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Genel Başkanı Hamdi Sürücü, “Gençlerimiz çalışıp kazanmak yerine kumarla kısa yoldan kazanmak yoluna gitmekteler” dedi.

YALAN VE KÜFÜRLÜ KONUŞMALAR GİTTİKÇE ARTMAKTADIR
Derneğinin Nisan ayı olağan şube başkanları toplantısında Ankara'da yapıldı. Toplantıda bir basın açıklaması yapan Sürücü, Türkiye’nin çelişkiler yumağı içerisinde olduğunu söyledi. Savcı Kiraz’ın korunamaması ile aynı gün yaşanan elektrik kesintisinin hala ciddi bir açıklama yapılamamasının ülkemizin içerisinde bulunduğu hali pür melaline dikkat çeken Sürücü, bu ülkenin eğitim sisteminde büyük sıkıntılar bulunduğunu belirtti. Alınan eğitimin insanları iyiye değil, kötülüğe sürüklediğini dile getiren Sürücü, Türkiye’nin karnesini açıklayarak, “DDK raporlarına göre 18 yaş altı gençlerin % 28.4’ü sayısal loto, % 25.9 iddia, % 19.8’i hemen kazan oynamakta, % 25.9’u piyango almaktadır. Gençlerimiz çalışıp kazanmak yerine kumarla kısa yoldan kazanmak yoluna gitmekteler. YGS sınav sonuçlarına bakınca 42.551 kişi sınavdan sıfır puan almış, Testlerdeki başarı ortalamaları da geçen yıla göre fen bilimleri dışında düşmüştür. 2005 yılında 56 bin olan tutuklu ve hükümlü sayısı, 2013 yılında 164 bine çıkmış. Evlilikler azalmış boşanmalar artmış durumdadır. Sigara, içki ve madde kullanımı, yalan ve küfürlü konuşmalar gittikçe artmaktadır. Tüm bu olumsuzluklara bakınca nerede hata yaptık sorusunu sormak gerekir. Hata yapılan yerin eğitim sistemi ve yöntemleri olduğu ise ortadadır. Nasıl bir eğitim anlayışına sahibiz ve nasıl eğitim yapıyoruz ki olumsuzluklar azalacağına sürekli artıyor?” diye konuştu.

AVRUPA KÜLTÜRÜNE ÖZENDİRİCİ ÇALIŞMALARDAN VAZGEÇİLMELİDİR
Bu yanlışlıkların temelinde; temeli sömürgecilik ve zulüm olan eski roma ve yunan kaynaklı batıcı, materyalist eğitim sisteminin olduğuna inandığını ifade eden Hamdi Sürücü, “Eğitim sistemimizin materyalist batıcı bakış açısından kurtarılıp, temeli Hak ve adalet olan, nefis terbiyesini esas alan ahlak ve maneviyat temelli eğitime geçilmesinden başka çare yoktur. Aile kavramı kalmamış, ahlaksızlığın zirve yaptığı Avrupa'nın öğrencilerimize örnek gösterilmesinden ve AB ile ilgili okullardaki yarışma ve Avrupa kültürüne özendirici diğer çalışmalardan vazgeçilmelidir” şeklinde konuştu.

BİZİ KURTARACAK OLAN; KENDİ İNANÇ VE AHLÂK DEĞERLERİMİZDİR
Ülkemizi, milletimizi, İslam Dünyasını ve bütün insanlığı Avrupa kültürünün olamayacağının ortada olduğunu vurgulayan Öğ-Der Genel Başkanı Hamdi Sürücü; “Bilinmelidir ki, bizi kurtaracak olan Avrupa kültürü değil, tarihte olduğu gibi kendi inanç ve ahlâk değerlerimizdir. Müfredat çalışmalarının ve ders kitabı hazırlama kriterlerinin gençlerimize İslam’ın ahlâk ve kültürünü kazandıracak ölçülerde düzenlenmesi ve karma eğitimden vazgeçilmesi gerekir. İlahiyat Fakültesi mezunlarının Din Kültürü ve İmam Hatip Meslek Dersleri Öğretmeni ayrımı kaldırılıp “İmam Hatip Meslek Dersleri - Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi” öğretmenliği adıyla tek branşta birleştirilmelidir” dedi.

NÖBETE ÜCRET ÖDENMELİ
Öğretmenlerin sorunları da dile getiren Sürücü, “Birinci dereceye düşen her öğretmene 3600 katsayı uygulanmalıdır. Ek ders ve sınav ücretleri en az iki katına çıkartılmalı, nöbetlere ücret ödenmelidir. Öğretmenlerin rotasyonunda kimsenin mağdur edilmemesine dikkat edilmeli, aynı zamanda senelerdir merkeze gelmek için sıra bekleyen öğretmenlere fırsat tanımalıdır” diyerek öğretmenlerin sorunlarının bir nebze olsun giderilmiş olabileceğini söyledi.
  
940 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret119262
ŞUUR SOHBETLERİ


Kayseri ÖĞ-DER' in Ömer ARİF Hoca ile Düzenlediği ŞUUR DERSLERİ  Her Cuma 
Saat 19:00'da.

“Ey iman edenler, size hayat verecek şeylere sizi çağırdığı zaman, Allah’a ve Resulüne icabet edin. Ve bilin ki muhakkak Allah, kişi ile kalbi arasına girer ve siz gerçekten O’na götürülüp toplanacaksınız.(8 Enfal 24)
“Sizlerden yalnızca zulmedenlere isabet etmekle kalmayan bir fitneden korkup-sakının. Bilin ki, gerçekten Allah, (ceza ile) sonuçlandırması pek şiddetli olandır.” (8 Enfal 25)

Bir yol buldum öteye

Geçerek gözlerinden

İşte yeni bir dünya

Peygamber sözlerinden

     ERDEM BEYAZITGENEL BAŞKAN
REKLAM ALANI
Takvim