• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kayseriogder
Üyelik Girişi
EYYÜHE'L-VELED EY OĞUL
BİR AYET BİR HADİS

“Allah›ın ipine hepiniz sımsıkı yapışın. Dağılıp ayrılmayın. Ve Allah›ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını uzlaştırıp-ısındırdı ve siz O›nun nimetiyle kardeşler olarak sabahladınız. Yine siz, tam ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardı. Umulur ki hidayete erersiniz diye, Allah, size ayetlerini işte böyle açıklar.” (3 Ali İmran103).


 Âlimler üç türlüdür;
1- İlmi, hem kendisine, hem de insanlara faydalı olan,
2- İlmi kendisine faydası olan, insanlara, faydası olmayan,
3- İlmi herkese faydası olan, fakat kendine faydası olmayıp helak olan.(Deylemi)

Site Haritası
NAMAZ VAKTİ

Hava Durumu
PAPA ÇENENİ KAPA, TARİH KONUŞSUN

         Hristiyan Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco, 1915 olaylarının 100. yıldönümü sebebiyle Vatikan´da  San Pietro Bazilikası´nda,  "Ermeni şehitliğinin 100. yılı için kutsal ayin" adlı törende Ermeni cemaatine seslenerek "20. yüzyılın ilk soykırımının Ermenilere yapıldığını" belirtti.

      Papa, yaptığı bu açıklama ile Hristiyan batılıların tarihlerinde sıkça yer alan soykırım ve katliamları görmezden geldi. Papa´nın tarihte yaşanmadığı tarihi kaynaklarla ve şahitleri ile belli olan sözde Ermeni iddialarını sahiplenmesi manidardır. Bizim tarihimizde soykırım yoktur. 1915 yılı Ermenilerin soykırıma uğratıldığı yıl değildir. 1915 yılında yüzbinlerce insanı öldürmeye kalkan Ermenilerin Suriye´ye zorunlu göçe tabi olduğu yıldır.

            Tarih boyu Ermeniler, millet-i sâdıka sıfatıyla Osmanlı ülkesinde zimmî tabir edilen statüde yani Müslüman bir ülkenin gayr-i müslim vatandaşı sıfatıyla yaşamışlar ve Osmanlı Devleti, vatandaşlarına tanıdığı bütün hak ve hürriyetleri onlara da tanımıştır.  Ermeniler o dönemde Osmanlı bürokrasisinde önemli görevlere getirilirken, yeni Türkiye Cumhuriyeti´nde de milletvekili olabilmişlerdir.

            Oysa Papa´nın liderliğini yaptığı Batı uygarlığı tarihi katliamlarla ve soykırımlarla doludur. Bu gün dünya üzerinde, İslam coğrafyasında mazlum insanlara soykırım ve katliamı yaşatanlar Papa´nın mensup olduğu batılılardır. Papa 1915 yılında yaşandığını söylediği sözde iddialardan yola çıkarak Osmanlıyı ve özellikle Türkiye´yi zor duruma sokmak istemektedir. 1915 yılında Doğu Anadolu´da 100 binden fazla halkımız Ermeniler tarafından katledilmiştir.

 Türkiye olarak bir kez daha batılıların düşmanlığını ve Türkiye ile ilgili niyetlerini gördük. Geçen aylarda Türkiye´ye davet edilen ve Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından "Kutsiyetpenahları" hitabına mazhar olan Papa bu söylemleriyle aslında batılıların bilinçaltında yer alan İslam düşmanlığını bir kez daha ortaya koydu.

            ÖĞ-DER olarak tarihten bihaber olan Papa´yı şiddetle kınıyor ve kendisine"Çeneni kapa, sen sus tarih konuşsun diyoruz." Bu tür yalanlarla zaman kaybetmek yerine Türkiye´nin tarihi misyonuna uygun bir İslam ittifakını oluşturmanın zamanının çoktan gelip geçtiğini ifade ediyoruz.

             Papa´nın söylediğini yıllar önce tüm batılı ülkeler meclislerinde kabul etti. Ama biz halen daha bunların kapısında medeniyet arıyoruz. Tarihimize, medeniyet değerlerimize ve kendi coğrafyamızın insanına yapacağımız çok işler vardır. Bu konuda Türkiye, üzerine düşeni yapmak konusunda Millî bir çözüm üretmelidir.

   Bu olayı ülke genelinde tartışırken artık Ayasofya´nın da açılma vaktinin gelip te geçtiğini düşünüyoruz. Ayasofya´da artık vakfiyede yazıldığı üzere camiye dönüştürülmelidir.

 

 

Hamdi SÜRÜCÜ

ÖĞ-DER GENEL BAŞKANI

  
759 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret119263
ŞUUR SOHBETLERİ


Kayseri ÖĞ-DER' in Ömer ARİF Hoca ile Düzenlediği ŞUUR DERSLERİ  Her Cuma 
Saat 19:00'da.

“Ey iman edenler, size hayat verecek şeylere sizi çağırdığı zaman, Allah’a ve Resulüne icabet edin. Ve bilin ki muhakkak Allah, kişi ile kalbi arasına girer ve siz gerçekten O’na götürülüp toplanacaksınız.(8 Enfal 24)
“Sizlerden yalnızca zulmedenlere isabet etmekle kalmayan bir fitneden korkup-sakının. Bilin ki, gerçekten Allah, (ceza ile) sonuçlandırması pek şiddetli olandır.” (8 Enfal 25)

Bir yol buldum öteye

Geçerek gözlerinden

İşte yeni bir dünya

Peygamber sözlerinden

     ERDEM BEYAZITGENEL BAŞKAN
REKLAM ALANI
Takvim