• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kayseriogder
Üyelik Girişi
EYYÜHE'L-VELED EY OĞUL
BİR AYET BİR HADİS

“Allah›ın ipine hepiniz sımsıkı yapışın. Dağılıp ayrılmayın. Ve Allah›ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını uzlaştırıp-ısındırdı ve siz O›nun nimetiyle kardeşler olarak sabahladınız. Yine siz, tam ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardı. Umulur ki hidayete erersiniz diye, Allah, size ayetlerini işte böyle açıklar.” (3 Ali İmran103).


 Âlimler üç türlüdür;
1- İlmi, hem kendisine, hem de insanlara faydalı olan,
2- İlmi kendisine faydası olan, insanlara, faydası olmayan,
3- İlmi herkese faydası olan, fakat kendine faydası olmayıp helak olan.(Deylemi)

Site Haritası
NAMAZ VAKTİ

Hava Durumu
''ANNE'' KONULU SENARYO YARIŞMASI
ÖĞ-DER (Şuurlu Öğretmenler Derneği) herkese açık ‘ANNE’ konulu kısa film senaryo yarışması düzenliyor. 

Her sene farklı konularda kısa film senaryosu yarışması düzenleyen ÖĞ-DER (Şuurlu Öğretmenler Derneği) bu sene düzenlediği 8.Kısa Film senaryo yarışmasının ana konusunu ‘ANNE’ olarak belirledi. Herkese açık olan yarışmada ayrıca isteyen yarışmacıların baba,dede-nine ve kardeşler gibi ailenin diğer fertleri hakkında da yazabileceği belirtildi. 
Dernek Genel Başkanı Hamdi Sürücü yaptığı açıklamada sinemamızda öne çıkmış filmlerin arasında millet olarak en değerli varlığımız annelerimizle ilgili bir filmin olmamasının ciddi bir eksiklik olduğunu belirterek bunu en azından kısa film yoluyla gidermeyi hedeflediklerini söyledi. Sürücü ayrıca toplumsal bozulma ve ifsadın karşısındaki en önemli kale olan aile ve ailenin temel taşlarından birisi olan başta annelik olmak üzere aileyi oluşturan baba,dede-nine veya kardeş gibi diğer fertleri de ele alacak kısa filmler oluşturmayı hedeflediklerini belirtti. 
Yarışmaya son katılım tarihi 11 Mayıs 2019 günü olarak açıklanırken yarışma jürisinin son katılım tarihinden sonra açıklanacağı belirtildi.
Yarışma ödülleri 1. ye 5 000 TL, 2. ye 3 000 TL, 3.ye 2000 TL ile 2 Mansiyon ödülü alana 1000’er TL ve ödül alan herkese 1 yıllık Milli Şuur Dergisi aboneliği olarak açıklandı.
Ayrıca yarışmada dereceye giren senaryoların kitaplaştırıldıktan sonra dernek tarafından filme çektirileceği de belirtildi.
Yarışmayla ilgili geniş bilgi http://www.ogder.org adreslerinden alınabilir.

  
132 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret119261
ŞUUR SOHBETLERİ


Kayseri ÖĞ-DER' in Ömer ARİF Hoca ile Düzenlediği ŞUUR DERSLERİ  Her Cuma 
Saat 19:00'da.

“Ey iman edenler, size hayat verecek şeylere sizi çağırdığı zaman, Allah’a ve Resulüne icabet edin. Ve bilin ki muhakkak Allah, kişi ile kalbi arasına girer ve siz gerçekten O’na götürülüp toplanacaksınız.(8 Enfal 24)
“Sizlerden yalnızca zulmedenlere isabet etmekle kalmayan bir fitneden korkup-sakının. Bilin ki, gerçekten Allah, (ceza ile) sonuçlandırması pek şiddetli olandır.” (8 Enfal 25)

Bir yol buldum öteye

Geçerek gözlerinden

İşte yeni bir dünya

Peygamber sözlerinden

     ERDEM BEYAZIT



GENEL BAŞKAN
REKLAM ALANI




Takvim