• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kayseriogder
Üyelik Girişi
EYYÜHE'L-VELED EY OĞUL
BİR AYET BİR HADİS

“Allah›ın ipine hepiniz sımsıkı yapışın. Dağılıp ayrılmayın. Ve Allah›ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını uzlaştırıp-ısındırdı ve siz O›nun nimetiyle kardeşler olarak sabahladınız. Yine siz, tam ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardı. Umulur ki hidayete erersiniz diye, Allah, size ayetlerini işte böyle açıklar.” (3 Ali İmran103).


 Âlimler üç türlüdür;
1- İlmi, hem kendisine, hem de insanlara faydalı olan,
2- İlmi kendisine faydası olan, insanlara, faydası olmayan,
3- İlmi herkese faydası olan, fakat kendine faydası olmayıp helak olan.(Deylemi)

Site Haritası
NAMAZ VAKTİ

Hava Durumu

Anasayfa
Muallimim” diyen olmak gerektir imanlı;
Edebli, sonra liyâkatli, sonra vicdanlı,
Bu dördü olmadan olmaz: Vazife, çünkü, büyük

                                                   Mehmet Akif Ersoy

Çocuk öncelikle anne ve babaya verilmiş bir emanettir. Anne ve baba çocuklarını sistemin öngördüğü gibi bir eğitimden geçirmeme hakkını kullanabilmelidir. İlk başlarda sadece okuma yazma becerisini kazanma temelli başlayan eğitim ileri safhalarda bir toplum mühendisliği kapsamında 12 yıl süren bir tornalama faaliyetine girmektedir. Bu konuda istisnaları da olmayacak şekilde kız-erkek her bireye bu sistem dayatılmaktadır.
İslam'a göre insan Allah'ın kuludur. Materyalizme göre insan Yahudi'nin kölesidir. Bizim milletimiz bin yıl İslam'a bağlı kalarak yaşamış ve insanlığa hizmet etmiştir. Lozan anlaşmasıyla birlikte Türkiye İslam'dan koparılmış, her alanda olduğu gibi eğitimde de yönünü batıya çevirmiştir. Batı yapısı itibariyle materyalisttir, emperyalisttir, ırkçıdır, inkârcıdır, üçlü ve çoklu bir ilah anlayışına sahiptir, dişilere tapınmaktadır.
Ramazan ayı on bir ayın sultanıdır. Bu ayın başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluştur. Kur'an'da ismi açık olarak geçen tek aydır. Kur'an bu ayda indirilmiştir. "Ramazan ayı öyle bir aydır ki, o ayda; insanlara yol gösteren, doğruyu ve hak ile batılı ayırt eden belgeler olarak Kuran indirildi. Sizden kim o aya şahit olursa onda oruç tutsun.
Kâinatta hiç bir şey O’nun ilminin dışında meydana gelemez, ilminin dışında hiçbir şey düşünülemez.
Tatil deyince, insanlarımızın aklına deniz, bol eğlence ve yiyip içmek geliyor. Yani tatil âdete insanların kendilerini dünyadan soyutlayıp eğlenceye verdikleri bir süreç olarak akla geliyor. Oysa Müslüman'ın boş vakti yoktur, bir işten diğer işe geçiş söz konusudur ve tatil dönemlerinde de insanlar üretmeye devam ederler.
Hak İslam'dır. Hiç bir şart altında değişmeyen gerçektir. Islah yoludur. Marufu, adaleti, iyiliği emreder. Münkeri, zulmü, kötülüğü yasaklar. BATIL: Gerçekle ilgisi olmayan, doğru ve haklı olmayan, boş, temelsiz, yanlış şeyleri ifade için kullanılan bir mefhumdur.
ÖĞ-DER Şuurlu Öğretmenler Derneği, sevgi ve kardeşlikten yola çıkan öğretmenlerin ve eğitimcilerin çatısı altında bir araya geldiği bir EYLEM ve ISLAH kuruluşudur. "Ben muallim olarak gönderildim" diyen peygamberimizin günümüzdeki kurumsal varisidir. Hicret öncesi peygamberimizin Medine'ye öğretmen olarak gönderdiği Mus'ab b. Umeyr'dir. ÖĞ-DER Asrısaadette peygamberimizin talep üzerine görevlendirdiği Maune Kuyusu yanında hunharca şehit edilen İslam'ın ilk öğretmen gurubu 70 sahabenin cihadı, şecaati ve heyecanıdır. İstanbul'u fetheden Fatih'i yetiştiren Akşemseddin'dir.
Eğitimde şekil değil muhteva önemlidir
Çocuk sosyal çevreye açılırken, onaylanmaya ve değerli olduğunu hissetmeye ihtiyaç duyar. Özellikle yakın çevresi tarafından sevilmek ister ve onların ifadelerinden etkilenir. Eğer aile çocuğun başarısını takdir eder, ona değer verirse çocuk kendine güvenir ve bunu çevreyle ilişkilerine yansıtır.
İnanç sisteminden adet ve geleneklerdeki batıl işlere, saç ve sakal tıraşından kılık kıyafetteki renk tercihine kadar İslam Medeniyetin mimarı ve kültür emperyalizmine karşı en titiz ve en hassas bir önder ve lider olan Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)’nın ümmeti olma nimetini ve şerefini bize bahşeden yüce Rabbimize sonuz hamdü senalar ederiz.
... 12 ...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret119095
ŞUUR SOHBETLERİ


Kayseri ÖĞ-DER' in Ömer ARİF Hoca ile Düzenlediği ŞUUR DERSLERİ  Her Cuma 
Saat 19:00'da.

“Ey iman edenler, size hayat verecek şeylere sizi çağırdığı zaman, Allah’a ve Resulüne icabet edin. Ve bilin ki muhakkak Allah, kişi ile kalbi arasına girer ve siz gerçekten O’na götürülüp toplanacaksınız.(8 Enfal 24)
“Sizlerden yalnızca zulmedenlere isabet etmekle kalmayan bir fitneden korkup-sakının. Bilin ki, gerçekten Allah, (ceza ile) sonuçlandırması pek şiddetli olandır.” (8 Enfal 25)

Bir yol buldum öteye

Geçerek gözlerinden

İşte yeni bir dünya

Peygamber sözlerinden

     ERDEM BEYAZITGENEL BAŞKAN
REKLAM ALANI
Takvim