• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kayseriogder
Üyelik Girişi
ŞUUR DERSLERİ
BASIN AÇIKLAMALARI
ÖĞ-DER EĞİTİM RAPORLARI
EYYÜHE'L-VELED EY OĞUL
BİR AYET BİR HADİS

“Allah›ın ipine hepiniz sımsıkı yapışın. Dağılıp ayrılmayın. Ve Allah›ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını uzlaştırıp-ısındırdı ve siz O›nun nimetiyle kardeşler olarak sabahladınız. Yine siz, tam ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardı. Umulur ki hidayete erersiniz diye, Allah, size ayetlerini işte böyle açıklar.” (3 Ali İmran103).


 Âlimler üç türlüdür;
1- İlmi, hem kendisine, hem de insanlara faydalı olan,
2- İlmi kendisine faydası olan, insanlara, faydası olmayan,
3- İlmi herkese faydası olan, fakat kendine faydası olmayıp helak olan.(Deylemi)

Site Haritası
NAMAZ VAKTİ

Hava Durumu

Anasayfa


Muallimim” diyen olmak gerektir imanlı;
Edebli, sonra liyâkatli, sonra vicdanlı,
Bu dördü olmadan olmaz: Vazife, çünkü, büyük

                                                   Mehmet Akif Ersoy

Çocuk sosyal çevreye açılırken, onaylanmaya ve değerli olduğunu hissetmeye ihtiyaç duyar. Özellikle yakın çevresi tarafından sevilmek ister ve onların ifadelerinden etkilenir. Eğer aile çocuğun başarısını takdir eder, ona değer verirse çocuk kendine güvenir ve bunu çevreyle ilişkilerine yansıtır.
İnanç sisteminden adet ve geleneklerdeki batıl işlere, saç ve sakal tıraşından kılık kıyafetteki renk tercihine kadar İslam Medeniyetin mimarı ve kültür emperyalizmine karşı en titiz ve en hassas bir önder ve lider olan Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)’nın ümmeti olma nimetini ve şerefini bize bahşeden yüce Rabbimize sonuz hamdü senalar ederiz.
... 13 ...