• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kayseriogder
Üyelik Girişi
EYYÜHE'L-VELED EY OĞUL
BİR AYET BİR HADİS

“Allah›ın ipine hepiniz sımsıkı yapışın. Dağılıp ayrılmayın. Ve Allah›ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını uzlaştırıp-ısındırdı ve siz O›nun nimetiyle kardeşler olarak sabahladınız. Yine siz, tam ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardı. Umulur ki hidayete erersiniz diye, Allah, size ayetlerini işte böyle açıklar.” (3 Ali İmran103).


 Âlimler üç türlüdür;
1- İlmi, hem kendisine, hem de insanlara faydalı olan,
2- İlmi kendisine faydası olan, insanlara, faydası olmayan,
3- İlmi herkese faydası olan, fakat kendine faydası olmayıp helak olan.(Deylemi)

Site Haritası
NAMAZ VAKTİ

Hava Durumu

Anasayfa
Muallimim” diyen olmak gerektir imanlı;
Edebli, sonra liyâkatli, sonra vicdanlı,
Bu dördü olmadan olmaz: Vazife, çünkü, büyük

                                                   Mehmet Akif Ersoy

Kıyamet günü mahşer yerinde en mutlu olacak olan aileler, “Kendinizi ve ailenizi (eş ve çocuklarınızı) yakıtı insanlar ve taşlar olan cehennem ateşinden koruyun” (Tahrim, 66/6) ilahi uyarısına kulak vererek, çocuklarının İslami eğitim ve terbiyelerine zaman ayırıp cennetlik çocuk yetiştiren ve evlatlarını melekler eşliğinde cennet kapılarından sonsuz huzur ve mutluluğa doğru ilerlerken gören anne ve babalar olacaktır.
İçinde bulunduğumuz coğrafya, değişik güçlerin dünya hâkimiyeti için anahtar konumundadır. Değişik güçler, bu coğrafyada hâkimiyet kurabilmek için 50-100 yıllık projeler yapmışlar ve uzun vadeli bir strateji çizmişlerdir. Gerek bölgesel ve gerekse küresel güçler, bu projeler üzerinden birbirleri ile bazen doğrudan, bazen de taşeronlar üzerinden (vekâlet savaşları) hesaplaşmaktadırlar. Bu hesaplaşma, bir fitne ateşini yakarak İslam coğrafyasını kan gölüne çevirmiştir.
Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Merkezi üçüncü eğitim programı Ankara'da yapıldı. Üçer günlük düzenlenen iki ayrı eğitim programında eğitimciler teşkilat prensipleri doğrultusunda eğitildi. Eğitim programına başta Ankara olmak üzere, yurt çapından 200'ü aşkın eğitimci katıldı.
“İnsanlardan birtakımları vardır ki inanmadıkları halde “Allah(cc)a ve âhiret gününe inandık”derler.”(Bakara 8)
İman Etmezler Kâfirlere gelince onları uyarsan da uyarmasan da farketmez; onlar iman etmezler. 2/Bakara-6
İslam şuuruyla yetişen genç, kavram itibariyle fikri donanımı ehli sünnet vel cemaat üzere kurulmuş genci ifade eder.İslam davası ve daveti üzere yetiştirilen gençlik Kur’an ve sünnetin prensiplerini temel almalıdır.
Ahmed b.Hanbel(r.aleyh)’den:Halid b. Velid(r.a)’den rivayet edildiğine göre,bir a’râbî Resûlullâh(s.a.v)’e geldi:
"Zulmedeni af et. Gelmeyene git. Vermeyene ver."
1- Karşılıklı saygı: 2- Sevgi ve hoşgörü: 3- Sorumluluk almak: 4- İletişimi güçlendirmek: 5- İyi niyet:...
"Allah beni bir muallim olarak göndermiş bulunuyor."
Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselâm, evrensel bir eğitim-öğretim sistemi getirmiş ve bütün kalpleri, bütün ruhları, bütün akılları, bütün nefisleri ideal ufka yükseltecek bir mesaj sunmuştur. Sadece O'nun getirdiği sistemdir ki hem ruhu, hem aklı hem de nefsi, yükselebilecek en son noktaya ulaştırmıştır.
Her sene farklı konularda kısa film senaryosu yarışması düzenleyen ÖĞ-DER bu sene düzenlediği 5. Kısa Film senaryo yarışmasının konusunu "EGİTİM ve BARIŞ olarak belirledi.
 3  ...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret119095
ŞUUR SOHBETLERİ


Kayseri ÖĞ-DER' in Ömer ARİF Hoca ile Düzenlediği ŞUUR DERSLERİ  Her Cuma 
Saat 19:00'da.

“Ey iman edenler, size hayat verecek şeylere sizi çağırdığı zaman, Allah’a ve Resulüne icabet edin. Ve bilin ki muhakkak Allah, kişi ile kalbi arasına girer ve siz gerçekten O’na götürülüp toplanacaksınız.(8 Enfal 24)
“Sizlerden yalnızca zulmedenlere isabet etmekle kalmayan bir fitneden korkup-sakının. Bilin ki, gerçekten Allah, (ceza ile) sonuçlandırması pek şiddetli olandır.” (8 Enfal 25)

Bir yol buldum öteye

Geçerek gözlerinden

İşte yeni bir dünya

Peygamber sözlerinden

     ERDEM BEYAZITGENEL BAŞKAN
REKLAM ALANI
Takvim