• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kayseriogder
Üyelik Girişi
ŞUUR DERSLERİ
BASIN AÇIKLAMALARI
ÖĞ-DER EĞİTİM RAPORLARI
EYYÜHE'L-VELED EY OĞUL
BİR AYET BİR HADİS

“Allah›ın ipine hepiniz sımsıkı yapışın. Dağılıp ayrılmayın. Ve Allah›ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını uzlaştırıp-ısındırdı ve siz O›nun nimetiyle kardeşler olarak sabahladınız. Yine siz, tam ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardı. Umulur ki hidayete erersiniz diye, Allah, size ayetlerini işte böyle açıklar.” (3 Ali İmran103).


 Âlimler üç türlüdür;
1- İlmi, hem kendisine, hem de insanlara faydalı olan,
2- İlmi kendisine faydası olan, insanlara, faydası olmayan,
3- İlmi herkese faydası olan, fakat kendine faydası olmayıp helak olan.(Deylemi)

Site Haritası
NAMAZ VAKTİ

Hava Durumu

Anasayfa


Muallimim” diyen olmak gerektir imanlı;
Edebli, sonra liyâkatli, sonra vicdanlı,
Bu dördü olmadan olmaz: Vazife, çünkü, büyük

                                                   Mehmet Akif Ersoy

1- Karşılıklı saygı: 2- Sevgi ve hoşgörü: 3- Sorumluluk almak: 4- İletişimi güçlendirmek: 5- İyi niyet:...
"Allah beni bir muallim olarak göndermiş bulunuyor."
Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselâm, evrensel bir eğitim-öğretim sistemi getirmiş ve bütün kalpleri, bütün ruhları, bütün akılları, bütün nefisleri ideal ufka yükseltecek bir mesaj sunmuştur. Sadece O'nun getirdiği sistemdir ki hem ruhu, hem aklı hem de nefsi, yükselebilecek en son noktaya ulaştırmıştır.
Her sene farklı konularda kısa film senaryosu yarışması düzenleyen ÖĞ-DER bu sene düzenlediği 5. Kısa Film senaryo yarışmasının konusunu "EGİTİM ve BARIŞ olarak belirledi.
Mekânlar, insanın inançla, insanın insanla, insanın dünyayla, dünyaya ait nesneler ve nesnenin nesneyle olan mesafesinin ve ilişkilerinin üç boyutlu bir anlatımıdır. Bu bağlamda şehirlerin imarındaki öncelikli gaye; o şehir insanlarının kulluk şuurunun esas alınması, Bâkî olanın fânî olana hâkimiyetini ve fâni olanın daima Bâkî olana muhtaç olduğunu simgelemek olmalıdır.
İlk hafız iki cihan güneşi sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’den beri devam eden hafızlık yüce Rabbimizin bu ümmete nasip ettiği en değerli özellik, en büyük şereftir.
“…Meryem oğlu İsa'yı da arkalarından gönderdik, ona İncil'i verdik ve ona uyanların yüreklerine bir şefkat ve merhamet koyduk. Uydurdukları ruhbanlığa gelince onu biz yazmadık. Fakat kendileri Allah rızasını kazanmak için yaptılar. Ama buna da gereği gibi uymadılar. Biz de onlardan iman edenlere mükâfatlarını verdik. İçlerinden çoğu da yoldan çıkmışlardır.” (Hadid; 27)
İlk ve Orta dereceli okullarda eğitim öğretim gören 17,5 Milyon öğrenci önceki gün karne sevincini yaşadı. Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Başkanı Hamdi Sürücü okulların tatile girmesi münasebetiyle yaptığı basın açıklamasında, yaz tatilinin başıboş geçirilecek bir tatil olmadığı konusuna dikkat çekti.
Dershaneciliği ortadan kaldırıp eğitim ve öğretimin sadece okullarda verilmesi için 2 yıldır çalışma yapan Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı son değişikliklerle dershaneciliği kendisi yapmaya başlamıştır.
Ermenilerle ilgili Papa Francesco´nun yaptığı talihsiz açıklamalara bir tepki de Şuurlu Öğretmenler Derneği´nden geldi. Asıl katliamı Ermenilerin yaptığını vurgulayan Genel Başkan Hamdi Sürücü Papa´ya seslenerek "Papa çeneni kapa, sen sus tarih konuşsun" diye seslendi.
İslam ahlakının ağır başlılık ve vakarı temel ilkler kabul ettiği hepimizin malumudur. Bazıları bu prensibi yanlış anlamasından olsa gerek Müslüman tipi fazla gülmeyen, daima ölümü hatırlayarak hüzünlü, hep ciddi duran kimse zannetmiştir...
Milli Eğitim sistemindeki çarpıklıkların sosyal hayata nasıl yansıdığını bildiren Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Genel Başkanı Hamdi Sürücü, “Gençlerimiz çalışıp kazanmak yerine kumarla kısa yoldan kazanmak yoluna gitmekteler” dedi.
 4  ...