• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kayseriogder
Üyelik Girişi
EYYÜHE'L-VELED EY OĞUL
BİR AYET BİR HADİS

“Allah›ın ipine hepiniz sımsıkı yapışın. Dağılıp ayrılmayın. Ve Allah›ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını uzlaştırıp-ısındırdı ve siz O›nun nimetiyle kardeşler olarak sabahladınız. Yine siz, tam ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardı. Umulur ki hidayete erersiniz diye, Allah, size ayetlerini işte böyle açıklar.” (3 Ali İmran103).


 Âlimler üç türlüdür;
1- İlmi, hem kendisine, hem de insanlara faydalı olan,
2- İlmi kendisine faydası olan, insanlara, faydası olmayan,
3- İlmi herkese faydası olan, fakat kendine faydası olmayıp helak olan.(Deylemi)

Site Haritası
NAMAZ VAKTİ

Hava Durumu

Anasayfa
Muallimim” diyen olmak gerektir imanlı;
Edebli, sonra liyâkatli, sonra vicdanlı,
Bu dördü olmadan olmaz: Vazife, çünkü, büyük

                                                   Mehmet Akif Ersoy

Mekânlar, insanın inançla, insanın insanla, insanın dünyayla, dünyaya ait nesneler ve nesnenin nesneyle olan mesafesinin ve ilişkilerinin üç boyutlu bir anlatımıdır. Bu bağlamda şehirlerin imarındaki öncelikli gaye; o şehir insanlarının kulluk şuurunun esas alınması, Bâkî olanın fânî olana hâkimiyetini ve fâni olanın daima Bâkî olana muhtaç olduğunu simgelemek olmalıdır.
İlk hafız iki cihan güneşi sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’den beri devam eden hafızlık yüce Rabbimizin bu ümmete nasip ettiği en değerli özellik, en büyük şereftir.
“…Meryem oğlu İsa'yı da arkalarından gönderdik, ona İncil'i verdik ve ona uyanların yüreklerine bir şefkat ve merhamet koyduk. Uydurdukları ruhbanlığa gelince onu biz yazmadık. Fakat kendileri Allah rızasını kazanmak için yaptılar. Ama buna da gereği gibi uymadılar. Biz de onlardan iman edenlere mükâfatlarını verdik. İçlerinden çoğu da yoldan çıkmışlardır.” (Hadid; 27)
İlk ve Orta dereceli okullarda eğitim öğretim gören 17,5 Milyon öğrenci önceki gün karne sevincini yaşadı. Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Başkanı Hamdi Sürücü okulların tatile girmesi münasebetiyle yaptığı basın açıklamasında, yaz tatilinin başıboş geçirilecek bir tatil olmadığı konusuna dikkat çekti.
Dershaneciliği ortadan kaldırıp eğitim ve öğretimin sadece okullarda verilmesi için 2 yıldır çalışma yapan Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı son değişikliklerle dershaneciliği kendisi yapmaya başlamıştır.
Ermenilerle ilgili Papa Francesco´nun yaptığı talihsiz açıklamalara bir tepki de Şuurlu Öğretmenler Derneği´nden geldi. Asıl katliamı Ermenilerin yaptığını vurgulayan Genel Başkan Hamdi Sürücü Papa´ya seslenerek "Papa çeneni kapa, sen sus tarih konuşsun" diye seslendi.
İslam ahlakının ağır başlılık ve vakarı temel ilkler kabul ettiği hepimizin malumudur. Bazıları bu prensibi yanlış anlamasından olsa gerek Müslüman tipi fazla gülmeyen, daima ölümü hatırlayarak hüzünlü, hep ciddi duran kimse zannetmiştir...
Milli Eğitim sistemindeki çarpıklıkların sosyal hayata nasıl yansıdığını bildiren Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Genel Başkanı Hamdi Sürücü, “Gençlerimiz çalışıp kazanmak yerine kumarla kısa yoldan kazanmak yoluna gitmekteler” dedi.
Terbiye işine başlamadan önce ebeveynin, çocuklarına düşünme ve kendilerine emredilene uyma yollarını öğretmeleri gerektiği gibi aynı zamanda çocukları arasındaki ferdî farklılıkları daima göz önünde bulundurmaları da gerekmektedir.
Çocukların aileleriyle gün boyu beraber olamadığı zamanları telafi etmeye ihtiyaçları vardır. Bunun için akşamları ya da hafta sonu ısrarcı bir çocukla karşı karşıya olabilirsiniz. Onu ötelemektense onunla 1 saat verimli zaman geçirin ve sonra keyfinize bakın.
Öğ-Der Tarafından Tespit Edilen Aksaklıklar ve Öneriler...
İmam Hatip Meslek Dersleri öğretmenleri, iyi yetişmiş donanımlı, hali ile kâli birbirine uyan Ehl-i Sünnet akidesine sahip kadrolardan oluşturulmalıdır.
 4  ...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret119095
ŞUUR SOHBETLERİ


Kayseri ÖĞ-DER' in Ömer ARİF Hoca ile Düzenlediği ŞUUR DERSLERİ  Her Cuma 
Saat 19:00'da.

“Ey iman edenler, size hayat verecek şeylere sizi çağırdığı zaman, Allah’a ve Resulüne icabet edin. Ve bilin ki muhakkak Allah, kişi ile kalbi arasına girer ve siz gerçekten O’na götürülüp toplanacaksınız.(8 Enfal 24)
“Sizlerden yalnızca zulmedenlere isabet etmekle kalmayan bir fitneden korkup-sakının. Bilin ki, gerçekten Allah, (ceza ile) sonuçlandırması pek şiddetli olandır.” (8 Enfal 25)

Bir yol buldum öteye

Geçerek gözlerinden

İşte yeni bir dünya

Peygamber sözlerinden

     ERDEM BEYAZITGENEL BAŞKAN
REKLAM ALANI
Takvim