• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kayseriogder
Üyelik Girişi
EYYÜHE'L-VELED EY OĞUL
BİR AYET BİR HADİS

“Allah›ın ipine hepiniz sımsıkı yapışın. Dağılıp ayrılmayın. Ve Allah›ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını uzlaştırıp-ısındırdı ve siz O›nun nimetiyle kardeşler olarak sabahladınız. Yine siz, tam ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardı. Umulur ki hidayete erersiniz diye, Allah, size ayetlerini işte böyle açıklar.” (3 Ali İmran103).


 Âlimler üç türlüdür;
1- İlmi, hem kendisine, hem de insanlara faydalı olan,
2- İlmi kendisine faydası olan, insanlara, faydası olmayan,
3- İlmi herkese faydası olan, fakat kendine faydası olmayıp helak olan.(Deylemi)

Site Haritası
NAMAZ VAKTİ

Hava Durumu

Anasayfa


Muallimim” diyen olmak gerektir imanlı;
Edebli, sonra liyâkatli, sonra vicdanlı,
Bu dördü olmadan olmaz: Vazife, çünkü, büyük

                                                   Mehmet Akif Ersoy

ÖĞ-DER (Şuurlu Öğretmenler Derneği) olarak tüm Türkiye çapında "Öğretmen"konulu kısa film senaryo yarışmamız başladı.
Mecburî Osmanlıca Dersleri Şarttır Zarurîdir
BATICI EĞİTİM SİSTEMİNDEN VAZGEÇELİM
Japonya’da okuma oranı kişi başına yılda 25 kitap iken, ilk emri “ikra” (oku) olan bir kitabın sahibi olan bizler için durum kapkaranlıktır. Türkiye’de bu oran, kişi başına (buraya dikkat!) “10 yılda 1 kitap”tır sadece. Türkiye’de 68 bin 500 kişiye 1 halk kütüphanesi düşerken, 95 kişiye bir kahvehanenin düşmesi sanırım durumun çarpıcı bir özetidir.
İslam’da emeklilik var mıdır? Varsa tafsilatı nedir? Emekli olduktan sonra nasıl bir hayat düzeni oluşturulmalı ve yaşanmalıdır?
Şuurlu Öğretmenler Derneği (Öğ-Der), Ekim Ayı Şube Başkanları Toplantısı Ankarada Gerçekleşti
Eğitim; kişinin kendi hayatına şekil veren davranış biçimlerini, inanç, ilim, ahlak, sanat gibi hayatın olmazsa olmaz alanları için konulmuş prensip ve ilkeleri ehil kimseler marifetiyle ve kendi iradesinin yardımıyla bir süreç içerisinde kazanmasıdır diye tarif edebiliriz.
Toplumun mimarı olan öğretmene eğer saygı gösterilmiyorsa, toplum iyiden iyiye değil, bilakis adım adım felakete doğru gidiyor demektir....
"Öyleyse emrolunduğun gibi dosdoğru ol; seninle beraber tevbe edenler de (olsunlar). Aşırı gitmeyin. Zira O, yaptıklarınızı görür."
Ha Mim. Helal ile haramı ve sair hükümleri apaçık bildiren bu kitaba, Kur’an-ı Kerîme yemin olsun ki, gerçekten biz O’nu mübarek bir gecede indirdik. Muhakkak biz hak din İslam’dan yüz çevirenleri uyaranlarız. O, öyle bir gecedir ki, bu geceden gelecek senenin aynı gecesine kadar rızıklar, eceller ve benzeri her hikmetli iş katımızdan bir emir ile o zaman ayırt edilir, hüküm verilir.
Bu mevsim; Hâlık-ı Zü’l-Celâl’in ihsanıyla Cehennem ateşinden kurtulan, geçmiş günahları bağışlanan kimselerin ticaret mevsimidir. Bu mevsim, iyilikle, ihsanla, itaatle ve ibadetlere devamla Rabbine yakınlık kazanan büyük hayırlar ve umumi rahmetler sebebi ile kurtuluşa erenlerin ticaret mevsimidir.
“ALLAHümme bârik lenâ fî Recebe ve Şaban ve belliğnâ Ramazan. = Ey ALLAH’ım! Receb ve Şaban ayını bize mubarek kıl. Ve bizi Ramazana ulaştır.” diye dua ederlerdi.
 5  ...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret119262
ŞUUR SOHBETLERİ


Kayseri ÖĞ-DER' in Ömer ARİF Hoca ile Düzenlediği ŞUUR DERSLERİ  Her Cuma 
Saat 19:00'da.

“Ey iman edenler, size hayat verecek şeylere sizi çağırdığı zaman, Allah’a ve Resulüne icabet edin. Ve bilin ki muhakkak Allah, kişi ile kalbi arasına girer ve siz gerçekten O’na götürülüp toplanacaksınız.(8 Enfal 24)
“Sizlerden yalnızca zulmedenlere isabet etmekle kalmayan bir fitneden korkup-sakının. Bilin ki, gerçekten Allah, (ceza ile) sonuçlandırması pek şiddetli olandır.” (8 Enfal 25)

Bir yol buldum öteye

Geçerek gözlerinden

İşte yeni bir dünya

Peygamber sözlerinden

     ERDEM BEYAZITGENEL BAŞKAN
REKLAM ALANI
Takvim