• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kayseriogder
Üyelik Girişi
ŞUUR DERSLERİ
BASIN AÇIKLAMALARI
ÖĞ-DER EĞİTİM RAPORLARI
EYYÜHE'L-VELED EY OĞUL
BİR AYET BİR HADİS

“Allah›ın ipine hepiniz sımsıkı yapışın. Dağılıp ayrılmayın. Ve Allah›ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını uzlaştırıp-ısındırdı ve siz O›nun nimetiyle kardeşler olarak sabahladınız. Yine siz, tam ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardı. Umulur ki hidayete erersiniz diye, Allah, size ayetlerini işte böyle açıklar.” (3 Ali İmran103).


 Âlimler üç türlüdür;
1- İlmi, hem kendisine, hem de insanlara faydalı olan,
2- İlmi kendisine faydası olan, insanlara, faydası olmayan,
3- İlmi herkese faydası olan, fakat kendine faydası olmayıp helak olan.(Deylemi)

Site Haritası
NAMAZ VAKTİ

Hava Durumu

Anasayfa


Muallimim” diyen olmak gerektir imanlı;
Edebli, sonra liyâkatli, sonra vicdanlı,
Bu dördü olmadan olmaz: Vazife, çünkü, büyük

                                                   Mehmet Akif Ersoy

Terbiye işine başlamadan önce ebeveynin, çocuklarına düşünme ve kendilerine emredilene uyma yollarını öğretmeleri gerektiği gibi aynı zamanda çocukları arasındaki ferdî farklılıkları daima göz önünde bulundurmaları da gerekmektedir.
Çocukların aileleriyle gün boyu beraber olamadığı zamanları telafi etmeye ihtiyaçları vardır. Bunun için akşamları ya da hafta sonu ısrarcı bir çocukla karşı karşıya olabilirsiniz. Onu ötelemektense onunla 1 saat verimli zaman geçirin ve sonra keyfinize bakın.
Öğ-Der Tarafından Tespit Edilen Aksaklıklar ve Öneriler...
İmam Hatip Meslek Dersleri öğretmenleri, iyi yetişmiş donanımlı, hali ile kâli birbirine uyan Ehl-i Sünnet akidesine sahip kadrolardan oluşturulmalıdır.
ÖĞ-DER (Şuurlu Öğretmenler Derneği) olarak tüm Türkiye çapında "Öğretmen"konulu kısa film senaryo yarışmamız başladı.
Mecburî Osmanlıca Dersleri Şarttır Zarurîdir
BATICI EĞİTİM SİSTEMİNDEN VAZGEÇELİM
Japonya’da okuma oranı kişi başına yılda 25 kitap iken, ilk emri “ikra” (oku) olan bir kitabın sahibi olan bizler için durum kapkaranlıktır. Türkiye’de bu oran, kişi başına (buraya dikkat!) “10 yılda 1 kitap”tır sadece. Türkiye’de 68 bin 500 kişiye 1 halk kütüphanesi düşerken, 95 kişiye bir kahvehanenin düşmesi sanırım durumun çarpıcı bir özetidir.
İslam’da emeklilik var mıdır? Varsa tafsilatı nedir? Emekli olduktan sonra nasıl bir hayat düzeni oluşturulmalı ve yaşanmalıdır?
Şuurlu Öğretmenler Derneği (Öğ-Der), Ekim Ayı Şube Başkanları Toplantısı Ankarada Gerçekleşti
Eğitim; kişinin kendi hayatına şekil veren davranış biçimlerini, inanç, ilim, ahlak, sanat gibi hayatın olmazsa olmaz alanları için konulmuş prensip ve ilkeleri ehil kimseler marifetiyle ve kendi iradesinin yardımıyla bir süreç içerisinde kazanmasıdır diye tarif edebiliriz.
Toplumun mimarı olan öğretmene eğer saygı gösterilmiyorsa, toplum iyiden iyiye değil, bilakis adım adım felakete doğru gidiyor demektir....
 5  ...