• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kayseriogder
Üyelik Girişi
EYYÜHE'L-VELED EY OĞUL
BİR AYET BİR HADİS

“Allah›ın ipine hepiniz sımsıkı yapışın. Dağılıp ayrılmayın. Ve Allah›ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını uzlaştırıp-ısındırdı ve siz O›nun nimetiyle kardeşler olarak sabahladınız. Yine siz, tam ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardı. Umulur ki hidayete erersiniz diye, Allah, size ayetlerini işte böyle açıklar.” (3 Ali İmran103).


 Âlimler üç türlüdür;
1- İlmi, hem kendisine, hem de insanlara faydalı olan,
2- İlmi kendisine faydası olan, insanlara, faydası olmayan,
3- İlmi herkese faydası olan, fakat kendine faydası olmayıp helak olan.(Deylemi)

Site Haritası
NAMAZ VAKTİ

Hava Durumu

Anasayfa
Muallimim” diyen olmak gerektir imanlı;
Edebli, sonra liyâkatli, sonra vicdanlı,
Bu dördü olmadan olmaz: Vazife, çünkü, büyük

                                                   Mehmet Akif Ersoy

Temelde beş kalp var: 1. Ölü kalp Kâfirlerin kalbidir. Mühürlenmiş kalplerdir. 2. Hasta kalp, münafıkların kalbidir. 3. Diri kalp, Müslüman mümin kalbidir. 4. Uyanık kalp, müminlerin has olanı 5. Kalbi selim… Bir kalbin hastalıksız olması demektir.
“Bir mümine verilecek en güzel şey güzel ahlaktır. En kötü şey ise güzel suret içinde verilecek kötü kalptir”
İnsana sadakat yaraşır görse de ikrah, Yardımcısıdır doğruların Hazret-i Allah.
Öyle ise emrolunduğun gibi dosdoğru ol. Beraberindeki tövbe edenler de dosdoğru olsunlar. Hak ve adalet ölçülerini aşmayın. Şüphesiz O yaptıklarınızı hakkıyla görür.
İman edenler ve salih amellerde bulunanlar -ki Biz hiç kimseye güç yetireceğinden fazlasını yüklemeyiz- onlar da cennetin halkıdırlar. Onda sonsuz olarak kalacaklardır. (Araf Suresi, 42)
“Allah’a ve Resulüne itaat edin, birbirinizle çekişmeyin; sonra korkuya kapılırsınız da kuvvetiniz gider. Bir de sabredin. Çünkü Allah sabredenlerle beraberdir.” (Enfal; 46)
Hicret İslam Birliğini kurmaktır: Resülullah (s.a.v) hicretinden sonra artık bîat şartı olarak hicreti istiyordu. Bu konuyla alakalı hadislerde şöyle buyrulmaktadır: “Müşrikler arasında ikamet eden Müslüman’dan beriyim (uzağım).”
Prof Dr. Necmettin Erbakan Haftası 2014
Şuurlu Öğretmenler Derneği ÖĞ-DER´in 3. Danışma Kurulu Toplantısı Nevşehir´in Kozaklı ilçesinde yapıldı. ÖĞ-DER Genel Merkez Yönetim Kurulu´nun da katıldığı toplantıya üniversitelerin çeşitli bölümlerinden 20 akademisyen katıldı. İki gün süren toplantı dört oturumda gerçekleşti.
“Ya ma’rufu emreder,münkerden de nehyedersiniz, yâhut Allah şerirlerinizi hayırlılarınıza mutlaka musallat edecektir. O zaman hayırlılarınız dua etse de duaları kabul edilmez.” Hz. Peygamber (sav)
ÖĞRETİM; öğrenciye değişik öğrenme metotlarıyla bilgi ve beceri kazandırarak, hayata uyum kapasitesinin aktifleştirilmesi olarak tanımlanıyor.
Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞDER) 2014 yılı ikinci şube başkanları toplantısı gerçekleşti. Programda konuşan ÖĞDER Genel Başkanı İsmail Hakkı AKKİRAZ, Türkiye´de eğitim anlayışında büyük bir zihniyet değişikliğine ihtiyacı bulunduğunu belirterek, ´Her şeyden önce; materyalist, ırkçı, inkârcı, seküler, bireyci ve çıkarcı batıcı eğitim anlayışını terk etmemiz gerekiyor´ dedi.
 8  ...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret119095
ŞUUR SOHBETLERİ


Kayseri ÖĞ-DER' in Ömer ARİF Hoca ile Düzenlediği ŞUUR DERSLERİ  Her Cuma 
Saat 19:00'da.

“Ey iman edenler, size hayat verecek şeylere sizi çağırdığı zaman, Allah’a ve Resulüne icabet edin. Ve bilin ki muhakkak Allah, kişi ile kalbi arasına girer ve siz gerçekten O’na götürülüp toplanacaksınız.(8 Enfal 24)
“Sizlerden yalnızca zulmedenlere isabet etmekle kalmayan bir fitneden korkup-sakının. Bilin ki, gerçekten Allah, (ceza ile) sonuçlandırması pek şiddetli olandır.” (8 Enfal 25)

Bir yol buldum öteye

Geçerek gözlerinden

İşte yeni bir dünya

Peygamber sözlerinden

     ERDEM BEYAZITGENEL BAŞKAN
REKLAM ALANI
Takvim