• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kayseriogder
Üyelik Girişi
ŞUUR DERSLERİ
BASIN AÇIKLAMALARI
ÖĞ-DER EĞİTİM RAPORLARI
EYYÜHE'L-VELED EY OĞUL
BİR AYET BİR HADİS

“Allah›ın ipine hepiniz sımsıkı yapışın. Dağılıp ayrılmayın. Ve Allah›ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını uzlaştırıp-ısındırdı ve siz O›nun nimetiyle kardeşler olarak sabahladınız. Yine siz, tam ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardı. Umulur ki hidayete erersiniz diye, Allah, size ayetlerini işte böyle açıklar.” (3 Ali İmran103).


 Âlimler üç türlüdür;
1- İlmi, hem kendisine, hem de insanlara faydalı olan,
2- İlmi kendisine faydası olan, insanlara, faydası olmayan,
3- İlmi herkese faydası olan, fakat kendine faydası olmayıp helak olan.(Deylemi)

Site Haritası
NAMAZ VAKTİ

Hava Durumu

Anasayfa


Muallimim” diyen olmak gerektir imanlı;
Edebli, sonra liyâkatli, sonra vicdanlı,
Bu dördü olmadan olmaz: Vazife, çünkü, büyük

                                                   Mehmet Akif Ersoy

Şuurlu Öğretmenler Derneği ÖĞ-DER´in 3. Danışma Kurulu Toplantısı Nevşehir´in Kozaklı ilçesinde yapıldı. ÖĞ-DER Genel Merkez Yönetim Kurulu´nun da katıldığı toplantıya üniversitelerin çeşitli bölümlerinden 20 akademisyen katıldı. İki gün süren toplantı dört oturumda gerçekleşti.
“Ya ma’rufu emreder,münkerden de nehyedersiniz, yâhut Allah şerirlerinizi hayırlılarınıza mutlaka musallat edecektir. O zaman hayırlılarınız dua etse de duaları kabul edilmez.” Hz. Peygamber (sav)
ÖĞRETİM; öğrenciye değişik öğrenme metotlarıyla bilgi ve beceri kazandırarak, hayata uyum kapasitesinin aktifleştirilmesi olarak tanımlanıyor.
Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞDER) 2014 yılı ikinci şube başkanları toplantısı gerçekleşti. Programda konuşan ÖĞDER Genel Başkanı İsmail Hakkı AKKİRAZ, Türkiye´de eğitim anlayışında büyük bir zihniyet değişikliğine ihtiyacı bulunduğunu belirterek, ´Her şeyden önce; materyalist, ırkçı, inkârcı, seküler, bireyci ve çıkarcı batıcı eğitim anlayışını terk etmemiz gerekiyor´ dedi.
Allah'a dayan, sa'ye sarıl ,hikmete ram ol; yol varsa budur bilmiyorum başka çıkar yol!!! M.Akif ERSOY
Şuurlu Öğretmenler Derneği Kayseri
Hz. Muhammed’in eğitim ve öğretim faaliyetleri alanına giren hususları üç ana grupta toplamak mümkündür: “Kendisine gelen vahiyleri okumak veya Müslümanların takip edecekleri yolu duyurmak ya da amel edecekleri çerçevenin sınırlarını belirlemek.
İnsanlar ve inananlar olarak yaşanan olayları hak-batıl ekseninde düşünüp yorumlamadığımız sürece yaşanılan rezilliklerden kurtulmak imkânı yoktur.
Günümüz insanı sadece malında cimrileşmiyor aynı şekilde sahip olduğu bilgiden vermekte de, cimri davranıyor ya da bilgiyi ticari bir metaya dönüştürüyor. Oysa bilgi, verdikçe artan daha geniş kitlelere yayılan bir özelliğe sahiptir.
İnsan ve cin şeytanları, İslam’a ve Müslümanlara karşı yürüte geldikleri ifsat ve yok etme mücadelesini, inşa ettikleri kurum ve kuruluşlar yoluyla yürütmektedirler. Küfür tek bir millettir esası gereği tek bir merkezden idare edilen İslam düşmanı cephe, Irkçı Emperyalizmin kontrolündedir. Avrupa Birliği Irkçı Emperyalizmin bir kuruluşudur.
Bizler, “beşikten mezara kadar ilim öğrenin” düsturuna mazhar olmuş bir ümmetiz. Yani, ilim öğrenmek bizim için resmi dayatmaların yaptığı tasnif ile yedi yaşında değil, beşikten başlar. Çünkü insan doğumuyla birlikte bir öğrenme sürecine girer. Bu öğrenme süreci ölünceye kadar da devam eder.
Sensizlik depremiyle hancı düştü; han düştü Mazluma sürgün evi; zalime cihan düştü Sana meftun ve hayran, sana ram olanlara Bir bela tünelinde ağır imtihan düştü
 9  ...