• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kayseriogder
Üyelik Girişi
EYYÜHE'L-VELED EY OĞUL
BİR AYET BİR HADİS

“Allah›ın ipine hepiniz sımsıkı yapışın. Dağılıp ayrılmayın. Ve Allah›ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını uzlaştırıp-ısındırdı ve siz O›nun nimetiyle kardeşler olarak sabahladınız. Yine siz, tam ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardı. Umulur ki hidayete erersiniz diye, Allah, size ayetlerini işte böyle açıklar.” (3 Ali İmran103).


 Âlimler üç türlüdür;
1- İlmi, hem kendisine, hem de insanlara faydalı olan,
2- İlmi kendisine faydası olan, insanlara, faydası olmayan,
3- İlmi herkese faydası olan, fakat kendine faydası olmayıp helak olan.(Deylemi)

Site Haritası
NAMAZ VAKTİ

Hava Durumu

Anasayfa


Muallimim” diyen olmak gerektir imanlı;
Edebli, sonra liyâkatli, sonra vicdanlı,
Bu dördü olmadan olmaz: Vazife, çünkü, büyük

                                                   Mehmet Akif Ersoy

Allah'a dayan, sa'ye sarıl ,hikmete ram ol; yol varsa budur bilmiyorum başka çıkar yol!!! M.Akif ERSOY
Şuurlu Öğretmenler Derneği Kayseri
Hz. Muhammed’in eğitim ve öğretim faaliyetleri alanına giren hususları üç ana grupta toplamak mümkündür: “Kendisine gelen vahiyleri okumak veya Müslümanların takip edecekleri yolu duyurmak ya da amel edecekleri çerçevenin sınırlarını belirlemek.
İnsanlar ve inananlar olarak yaşanan olayları hak-batıl ekseninde düşünüp yorumlamadığımız sürece yaşanılan rezilliklerden kurtulmak imkânı yoktur.
Günümüz insanı sadece malında cimrileşmiyor aynı şekilde sahip olduğu bilgiden vermekte de, cimri davranıyor ya da bilgiyi ticari bir metaya dönüştürüyor. Oysa bilgi, verdikçe artan daha geniş kitlelere yayılan bir özelliğe sahiptir.
İnsan ve cin şeytanları, İslam’a ve Müslümanlara karşı yürüte geldikleri ifsat ve yok etme mücadelesini, inşa ettikleri kurum ve kuruluşlar yoluyla yürütmektedirler. Küfür tek bir millettir esası gereği tek bir merkezden idare edilen İslam düşmanı cephe, Irkçı Emperyalizmin kontrolündedir. Avrupa Birliği Irkçı Emperyalizmin bir kuruluşudur.
Bizler, “beşikten mezara kadar ilim öğrenin” düsturuna mazhar olmuş bir ümmetiz. Yani, ilim öğrenmek bizim için resmi dayatmaların yaptığı tasnif ile yedi yaşında değil, beşikten başlar. Çünkü insan doğumuyla birlikte bir öğrenme sürecine girer. Bu öğrenme süreci ölünceye kadar da devam eder.
Sensizlik depremiyle hancı düştü; han düştü Mazluma sürgün evi; zalime cihan düştü Sana meftun ve hayran, sana ram olanlara Bir bela tünelinde ağır imtihan düştü
12 Ocak 2014 Pazar gününü, 13 Ocak 2014 Pazartesi gününe bağlayan gece Rebiulevvel ayının 12. Gecesi olup Mevlid Gecesidir. İnsanlığa hem dünyasını hem de ahiretini anlatmak, onlara kılavuzluk ve mihmandarlık yaparak yollarını aydınlatmak üzere bir şahit, müjdeleyici, uyarıcı ve ışıklar saçan bir kandil olarak seçilmiş ve vazifelendirilmiş olan sevgili Peygamberimiz, Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) Efendimizin dünyaya teşriflerinin, 1488. yıl dönümünü idrak etmenin sevincini, huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Başkanı İsmail Hakkı Akkiraz, ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılara değinirken, "Eğitim düzelmedikçe toplum düzelmez. Eğitimin düzelmesi ise ancak, kendi değerlerimizi ve ruhumuzu giydireceğimiz anlayış ve şuuru içeren müfredat programlarıyla mümkündür."dedi.
Mekke'nin Fethi 2014 Video
Farz, bir işin yapılması konusunda Allah Teâlâ’nın bizden isteğinin kesin olmasını yansıtır. Eğer bu iş bir yasaklama türünden emir ise onun adı haramdır. Farz olan işlerin yapılması, imanın tahakkukunun en üst noktalarında durur.
 9  ...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret119263
ŞUUR SOHBETLERİ


Kayseri ÖĞ-DER' in Ömer ARİF Hoca ile Düzenlediği ŞUUR DERSLERİ  Her Cuma 
Saat 19:00'da.

“Ey iman edenler, size hayat verecek şeylere sizi çağırdığı zaman, Allah’a ve Resulüne icabet edin. Ve bilin ki muhakkak Allah, kişi ile kalbi arasına girer ve siz gerçekten O’na götürülüp toplanacaksınız.(8 Enfal 24)
“Sizlerden yalnızca zulmedenlere isabet etmekle kalmayan bir fitneden korkup-sakının. Bilin ki, gerçekten Allah, (ceza ile) sonuçlandırması pek şiddetli olandır.” (8 Enfal 25)

Bir yol buldum öteye

Geçerek gözlerinden

İşte yeni bir dünya

Peygamber sözlerinden

     ERDEM BEYAZITGENEL BAŞKAN
REKLAM ALANI
Takvim