• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kayseriogder
Üyelik Girişi
ŞUUR DERSLERİ
BASIN AÇIKLAMALARI
ÖĞ-DER EĞİTİM RAPORLARI
EYYÜHE'L-VELED EY OĞUL
BİR AYET BİR HADİS

“Allah›ın ipine hepiniz sımsıkı yapışın. Dağılıp ayrılmayın. Ve Allah›ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını uzlaştırıp-ısındırdı ve siz O›nun nimetiyle kardeşler olarak sabahladınız. Yine siz, tam ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardı. Umulur ki hidayete erersiniz diye, Allah, size ayetlerini işte böyle açıklar.” (3 Ali İmran103).


 Âlimler üç türlüdür;
1- İlmi, hem kendisine, hem de insanlara faydalı olan,
2- İlmi kendisine faydası olan, insanlara, faydası olmayan,
3- İlmi herkese faydası olan, fakat kendine faydası olmayıp helak olan.(Deylemi)

Site Haritası
NAMAZ VAKTİ

Hava Durumu

Anasayfa


Muallimim” diyen olmak gerektir imanlı;
Edebli, sonra liyâkatli, sonra vicdanlı,
Bu dördü olmadan olmaz: Vazife, çünkü, büyük

                                                   Mehmet Akif Ersoy

12 Ocak 2014 Pazar gününü, 13 Ocak 2014 Pazartesi gününe bağlayan gece Rebiulevvel ayının 12. Gecesi olup Mevlid Gecesidir. İnsanlığa hem dünyasını hem de ahiretini anlatmak, onlara kılavuzluk ve mihmandarlık yaparak yollarını aydınlatmak üzere bir şahit, müjdeleyici, uyarıcı ve ışıklar saçan bir kandil olarak seçilmiş ve vazifelendirilmiş olan sevgili Peygamberimiz, Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) Efendimizin dünyaya teşriflerinin, 1488. yıl dönümünü idrak etmenin sevincini, huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Başkanı İsmail Hakkı Akkiraz, ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılara değinirken, "Eğitim düzelmedikçe toplum düzelmez. Eğitimin düzelmesi ise ancak, kendi değerlerimizi ve ruhumuzu giydireceğimiz anlayış ve şuuru içeren müfredat programlarıyla mümkündür."dedi.
Mekke'nin Fethi 2014 Video
Farz, bir işin yapılması konusunda Allah Teâlâ’nın bizden isteğinin kesin olmasını yansıtır. Eğer bu iş bir yasaklama türünden emir ise onun adı haramdır. Farz olan işlerin yapılması, imanın tahakkukunun en üst noktalarında durur.
“Gerçek şu ki, biz insanı katışık bir nutfeden yarattık; onu imtihan edelim diye, kendisini işitir ve görür kıldık. Şüphesiz biz ona yolu (İslam’ı) gösterdik. İster şükreden, ister inkârcı nankör bir kul olsun.” (İnsan: 2 -3)
Dersane kavgasının bir iktidar ve güç kavgası olduğunu söyleyen ÖĞ-DER Genel Başkanı İsmail Hakkı Akkiraz, " Bu kavga, eğitimi daha kaliteli hale getirmek için yapılıyor da değildir. Aslında daha temel meseleler gündeme gelmelidir. İçinde terbiye olmayan bir eğitim anlayışına sahibiz. Bu eğitim anlayışı ıslah etmiyor ifsat ediyor."dedi.
İşte biz böylece sana da emrimizden Kur'ân'ı vahyettik. Yoksa sen kitap nedir? İman nedir? bilmiyordun. Fakat biz onu bir nur kıldık. Onunla kullarımızdan dilediğimizi doğru yola iletiyoruz. Şüphesiz ki sen de insanları doğru bir yola götürüyorsun. (ŞURA/52)
Eğitimin tek problemi dershane değildir. Dershane gürültüsü içerisinde eğitimin kronikleşmiş temel sorunları göz ardı ediliyor. Asıl problemler çok vahimdir, telafisi mümkün olmayacak hale gelmektedir. Ahlak ve maneviyat dejenere edilmekte ve nesil elden gitmektedir.
Şuurlu Öğretmenler Derneği, "İlk ve Ortaöğretimde İslam ve Ahlak Eğitimi" konulu bir panel düzenledi.
Liselerin kaldırılmasının yanında tüm öğretmenlere herhangi bir sınava girmeden doğrudan akademik kariyer imkanının verilmesi de ilköğretimdeki kaliteyi artıracaktır. Düşünebiliyor musunuz? İlköğretim derslerine tarih doktoru, matematik profesörün girdiğini…
Ben yıllarını eğitime adamış birisi olarak sistemin ağır müfredatı altında ezilen çocukları gördükçe içim cız eder. O kadar ağır konular verilerek kendi yavrularımızı aptal yerine koyuyoruz. Tamamen ezberci bir gençlik istiyoruz. (Bazıları son yapılan müfredat değişikliğinde bunun ortadan kalktığını söyleyebilirler.
Eğitimin en önemli unsuru bir hedefinin olmasıdır. Maalesef bir lise eğitiminde bu ciddi bir eksikliktir. Yani tek hedef üniversiteye şartlandırmadır. Çocuk üniversiteyi kazanmadığı zaman büyük bir buhrana girmektedir. Günümüz lise eğitiminde maalesef hedef belirtilmemiştir.
... 10 ...